Autokemp Karlštejn
AutokempKarlštejn

Náš web je právě v rekonstrukci. Brzy bude hotov!

Chrustenická šachta

Chrustenická šachta

 
Začíná to podivně. Zaparkujete auto, procházíte úzkou temnou a slepou uličkou. Překvapí vás tu malé koleje. V podstatě je tu tak málo místa, že musíte přeskakovat z koleje na kolej. Na konci uličky není nic. Jen zdi a několikerá dřevěná vrata. Pod nimi končí i koleje …
chrustenická šachta
Ale nekončí, vedou dál do podzemí. Do Chrustenická šachty, která je dnes skanzenem těžby železné rudy. Vstup do podzemí je poměrně velký a lemují ho řady důlních vozíků. Ve strojovně si pak mimo jiné můžete prohlédnout nejstarší důlní lokomotivu v Čechách. Důmyslnost a důvtip, se kterou byla vyrobena je až zarážející. Škoda, že dnes by ji úředníci do provozu vůbec nepustili a pro podobnou by bylo třeba razit minimálně dvakrát větší chodby.
Krok za krokem poznáváte práci a život horníků, jejich stroje, osudy důlních koní a pokud máte štěstí na odvážného průvodce, dozvíte se i hrůzostrašné a strašidelné příběhy. Ty by se ale neměly v podzemí vyprávět, neboť hrozí, že se jejich poselství naplní. A asi byste nebyli první, kdo by v šachtě potkal bludného horníka nebo permoník. To vám pak vyzáří na zádech studený pot.
chrustenická šachta
A tak hurá, nástup do důlního vláčku a vyrazíme temnou štolou zpátky k východu! Nahoře je rozhodně tepleji. Šachta je otevřena od 27.6. každý víkend.
Výlet do Chrustenická šachty můžete spojit s návštěvou nedaleké rodinné sklárny Glasstar v Nenačovicích, skanzen těžby vápence Solvayovy lomy nebo se můžete zastavit v obci, kde na vás dýchne historie – ve Svatém Janu pod Skalou.
 

Výlety

 

Městys Karlštejn

 Golf Resort Karlštejn

Lety BalonemLety balonem

Návštěvnost

Celkem návštěv:

Počítadlo přístupů

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Aktuální počasí

dnes, pátek 7. 5. 2021
déšť 11 °C 3 °C
sobota 8. 5. polojasno 14/1 °C
neděle 9. 5. skoro jasno 21/5 °C
pondělí 10. 5. jasno 24/8 °C

Turistický inspektor

Nova

Náš kemp v červnu 2020 ocenil Turistický inspektor TV NOVA stříbrnou medailí. 

Hygienická opatření

V našem kempu dodržujeme veškerá předepsaná opatření v souvislosti s pandemií nemoci COVID-19.

Aktuálně máme zavřeno.